Přestavba kotlů na automat

NOVÝ POHLED NA VYTÁPĚNÍ TUHÝMI PALIVY

Stovky tisíc domácností využívají pro vytápění svých domů klasické litinové kotle na tuhá paliva. Ty dokáží spalovat širokou škálu paliv a investice do nich jsou nízké. Tato zařízení však mají tři velké nevýhody.

1) Nízká účinnost způsobijící vysokou spotřebu paliva a tím i velké provozní náklady

2) Časté přikládání do kotle, což se může vyšplhat i na každou druhou hodinu

3) Pokud se topí mokřejším palivem, což se samozřejmě může stát, kotel dokáže vytvořit oblaka černého kouře, což jistojistě vadí Vám i sousedům ze širokého okolí

HLAVNÍ VÝHODY PŘESTAVBOVÝCH SAD

1) Úspora až 10.000,- ročně na palivu

Proces hoření v automatických kotlích probíhá řízeným způsobem a využitím elektronického ovládání spalování lze docílit výrazného navýšení účinnosti spalovacího procesu, která se objeví na výrazném snížení spotřeby paliva. Při současných cenách uhlí je uspořená částka opravdu minimálně 10.000Kč za rok.

2) Snížení času na obsluhu kotle až o 80%

Běžná obsluha litinového kotle zabere klidně i dvě hodiny denně. Automat vyžaduje obsluhu okolo 10 minut denně. Za jednu topnou sezónu ušetříte minimálně 250 hodin svého času, který můžete věnovat, rodině, přátelům nebo svým zálibám.

3) Redukce emisí o desítky procent

Automatické kotle dosahují i při spalování uhlí emisí, které odpovídají zařazení do třetí, nejpřísnější normy 303-5. Vhodným seřízením kotle lze i při spalování uhlí dosáhnout takového stavu, že sousedi nepoznají, že topíte uhlím. Kouř ze špatného spalování už nebude obtěžovat vás ani je.

Neustálým strašákem je nutnost od roku 2022 mít vyměněný kotel. Nebude možno používat kotle na tuhá paliva emisní třídy 1 nebo 2.

4) Nezávislost na výběru paliva

Lze topit uhlím, peletami i kusovým dřevem.

Připojte se k řadě našich spokojených zákazníků. Zavolejte nám, domluvte si nezávaznou schůzku, kde Vám bude vše vysvětleno, poté Vám zdarma vytvoříme cenovou nabídku a je jen na Vás, jak se rozhodnete.

Kontakty

Telefon: +420 494 321 110

Mobil: +420 777 743 118

E-mail: instalaterstvi.vonasek@seznam.cz

O firmě

Instalatérství Vonásek s.r.o.
Rudé Armády 1034
517 41 Kostelec nad Orlicí

: 28782372
DIČ: CZ28782372